VIDEO/ Tentuan ta grabisnin, avokati përplas me makinë hajdutët

schedule01:12 - 19 Maj, 2022

schedule 01:12 - 19 Maj, 2022

Një video dramatike tregon momentin kur një avokat i cili ra prej e një grabitjeje përplasi dy grabitësit e armatosur në kryeqytetin e Kolumbisë.

Hajdutët me motoçikletë i drejtuan armën avokatit Angelo Schiavenato, 28 vjeç, i cili nga ana e tij nxitoi dhe goditi 2 burrat të cilët më pas ranë përtokë.

Hajdutët arritën të merrnin orën dhe telefonin e Schiavenatos dhe po e kërcënonin me armë.

Angelo i përplasi me makinë në mënyrë që mos i lejonte të largoheshin./abcnews.al/