VIDEO | Surprizë në Torino, gola të shumtë në Champions

schedule21:52 - 22 Tetor, 2019

schedule 21:52 - 22 Tetor, 2019

Manchester City po vuan ndaj Atalantës, pasi miqtë italianë po mbrohen mirë dhe madje kanë arritur dhe të kalojnë në avantazh. Në minutën e 28-të, bluzinjtë e Gasperinit kanë fituar një penallti dhe ukrainasi Malynovksi merr përsipër ekzekutimin e saj. Numri 18 i miqve tregohet i saktë nga pika e bardhë, duke mos i dhënë asnjë shans portierit Ederson.

Man. City – Atalanta  2-1
Aguero 34′ 38′ / Malynovski (p) 28′

Edhe në Torino, ka rezultat surprizë. Lokomotiva e Moskës ka kaluar në avantazh përballë Juventusit, me anë të Miranchuk. Në minutën e 30-të, anësori përfiton nga një top i kthyer brenda zonës dhe godet fluturimthi, duke shokuar të gjithë në stadiumin “Allianz”./abcnews.al

Juventus – L. Moscow  0-1
Miranchuk 30′