VIDEO | Supergol i Hasanit, Kosova mposht Gjibraltarin

schedule20:14 - 10 Tetor, 2019

schedule 20:14 - 10 Tetor, 2019

Kosova ka marrë një fitore mininale 1-0 përballë Gjibraltarit, në miqësoren që u luajt sot. “Dardanët” iu falën një supergoli nga Florent Hasani, që shënoi me të majtën nga jashtë zone në minutën e 69-të.

Trajneri Challandes provoi shumë lojtarë në këtë takim miqësor, madje dhe Hasani erdhi nga stoli për të shënuar. Kosova ishte dominuese në çdo aspekt të sfidës, duke prodhuar lojë të bukur dhe raste të shumta./abcnews.al

Miqësore

Kosovë – Gjibraltar  1-0
F. Hasani 69’