VIDEO/ Sulmohet me molotov televizioni “Skai” në Greqi

schedule08:23 - 18 Prill, 2020

schedule 08:23 - 18 Prill, 2020

Godina e televizonit Skai në Greqi është sulmuar me molotov. Sipas mediave greke, 4 burra me kapuç hodhën molotov në orën 03:00 të mëngjesit.

Autorët lëvizën rreth murit të ndërtesës, në pjesën perëndimore hodhën molotovin dhe u zhdukën. Lënda plasëse është hedhur në katin e parë, ndërsa shpërthimi nuk ka shkaktuar dëme serioze.

Rojet lajmëruan policinë, e cila nisi menjëherë kontrollin. Giorgos Avtias në emisionin e mëngjesit të Skai, “Kalimera” tha: “Ne të gjithë jemi mirë dhe programi i stacionit do të vazhdojë normalisht”.