VIDEO/ Sllovenia pranë fazës së grupeve, Sesko gjen golin e parë përballë Kazakistanit

schedule21:33 - 20 Nëntor, 2023

schedule 21:33 - 20 Nëntor, 2023

Luhet për kualifikim dhe duket se Slloveni do të jetë fituesja, teksa në minutën e 41′-të të sfidës ka arritur të zhbllokojë sfidën e fundit të kësaj faze kualifikuese, ndaj përfaqësueses së Kazakistanit.

Një 11-metërsh i ekzkutuar mjeshtërisht nga “bomberi” i RB Leipzig, Benjamin Sesko ka nisur festën e vendasve, të cilat tashmë e shohin veten më pranë se kur, kualifikimit në fazën e grupeve të Euro 2024. /i.m /abcnews.al 

SHIKONI GOLIN: