VIDEO/ Si është mesfushori perfekt? UEFA na rikujton klasin e Zidane

schedule23:17 - 16 Shtator, 2020

schedule 23:17 - 16 Shtator, 2020

Zinedin Zidane është ndoshta mesfushori më i mirë në historinë e futbollit. Zizou ka fituar praktikisht gjithccka si lojtar dhe tashmë, është shumë i suksesshëm edhe në rolin e trajnerit.

Ikona e Real Madrid, është ndoshta mesfushori më i kompletuar që ka parë fusha e blertë. I shpejtë, driblues e me një teknikë të jashtëzakonshme.

Të gjitha këto cilësi, Zizou i tregoi në ndeshjen kundër Manchester United në UEFA Champions League, paraqitje të cilën faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter na e rikujtoi. Gjeni!/abcnews.al