VIDEO | Shqipëria mposhtet me “manita”, femrat e Skocisë shumë të forta!

schedule20:57 - 8 Nëntor, 2019

schedule 20:57 - 8 Nëntor, 2019

Është mbyllur takimi mes Shqipërisë femra dhe Skocisë. Në “Elbasan Arena”, kanë qenë skocezet ata që kanë triumfuar, me rezultatin e thellë 0-5.

Në minutën e 15-të, kombëtarja jonë kuqezi pësoi golin e parë. Ishte Emslie që kaloi në avantazh kombëtaren e Skocisë. Sulmuesja është e lirë në shtyllën e dytë dhe arrin të shënojë pas një krosimi nga e djathta.

Nëntë minuta më vonë, Jane Ross shënon dhe golin e dytë për skocezet. Një gjuajtje nga distanca nuk kontrollohet mirë nga portierja jonë kuqezi dhe Ross përfiton nga topi i kthyer, duke dyfishuar.

Në pjesën e dytë, Cuthbert do të shënonte dhe golin e tretë. Në minutën e 59-të, Skocia organizon një aksion të gjatë, që shndërrohet në gol nga Cuthbert.

Në të 64-ën, Godfrey shënon golin e katërt. Murray në të 77-ën shënoi golin e pestë dhe të fundit të sfidës. Me këtë fitore, Skocia ngjitet në kuotën e gjashtë pikëve në Grupin E, ndërsa kombëtarja jonë nuk ka marrë ende pikën e parë pas tre sfidave./abcnews.al