VIDEO/ Shqipëria e pafat kundër Polonisë, kuqezinjtë dalin me kokën lart nga Varshava

schedule23:31 - 27 Mars, 2023

schedule 23:31 - 27 Mars, 2023

Shqipëria e pafat. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë kundër Polonisë edhe pse humbën 1-0.

Goli i vetëm që i dha 3 pikë vendasve u realizua nga Swiderski 41′.

Sa i përket ndeshjes, kuqezinjtë kishin raste të pastra për gol me Cikalleshin, Uznin dhe Asllanin por vetëm Szczesny iu mohoi golin.

Ndërkohë, pas një ndeshje të zhvilluar Shqipëria renditet e fundit në Grupin E. Në ndeshjen tjetër të grupit tonë, Moldavia dhe Çekia barazuan pa gola.

Shqipëria në ndeshjen e radhës, pret Moldavinë në “Air Albania” më 17 qershor. /G.D abcnews.al/

RENDITJA