VIDEO | Serbi i Ajax e tepron, konfrontohet me shokun e tij të skuadrës

schedule22:44 - 7 Mars, 2020

schedule 22:44 - 7 Mars, 2020

Çmenduri në Holandë. Takimi mes Heerenvend dhe Ajax nuk kaloi pa incidente dhe ishin pikërisht dy shokë skuadre që u konfrontuan me njëri-tjetrin.

Serbi i Ajaxit, Dusan Tadic, u përplas me shokun e skuadrës, Dest, të cilit i kërkoi llogari në fund të takimit. Kapiteni nuk ishte i kënaqur me atë që Dest dha në fushën e lojës dhe shkoi për ta kritikuar.

Ky incident, nuk kaloi pa vëmendjen e kamerave dhe në rrjetet sociale, video po bëhet virale. Ajax fitoi 1-3 në këtë transfertë, me Tadic që shënoi dy nga tre golat./abcnews.al