VIDEO/ Rusët godasin kullën televizive të Kievit

schedule16:32 - 1 Mars, 2022

schedule 16:32 - 1 Mars, 2022

Rusia ka sulmuar një kullë televizive në kryeqytetin Kiev, ka thënë këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës.

Pamjet në mediat sociale tregojnë tymin që ngrihet nga një antenë e transmetimit dhe thonë se kanalet televizive ukrainase kanë ndaluar transmetimin.

Më herët, Ministria e Mbrojtjes së Federatës Ruse ka paralajmëruar sulme në objektet e Shërbimit të Sigurisë së Ukrainës  në Kiev.

Në një njoftim të shpërndarë në rrjet thuhet se ky sulm do të bëhet me qëllim parandalimin e sulmeve përmes informacioneve kundër Rusisë../abcnews.al/