VIDEO/ Ronaldo dhe Sancho i japin 3 pikë të arta Manchesterit

schedule20:47 - 23 Nëntor, 2021

schedule 20:47 - 23 Nëntor, 2021

Manchester United ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme sot ndaj spanjollëve të Villareal-it.

Ndeshja ka qënë me shumë raste nga të dyja ekipet por konkret është treguar Manchester United me golin e Ronaldos. Portugezi shënoi në minutën e 78’ pas një gabimi të lojtarëve spanjoll e më pas Cristiano e kaloi topin nga sipër portierit duke realizuar një gol shumë të bukur.

Nw minutwn e 90’ Manchester United dyfishon rezultatin me njw gol tw anglezit Jordan Sancho.

Tashmë Manchester rezulton e vetme në krye të grupit me kuotën e 10 pikëve ndërsa Villareal në vendin e dytë me 7 pikë./h.ll/abcnews.al