VIDEO/ Rikthim magjik tek Eintracht, dygolësh i Jovic! Atalanta ngec në Itali

schedule19:58 - 17 Janar, 2021

schedule 19:58 - 17 Janar, 2021

Fiton Eintracht Frankfurt në Bundesligë kundër Schalke 04 dhe ngec Atalanta në Serie A në një barazim për gola në shtëpi kundër Genoas. Luka Jovic la Realin pak ditë më parë dhe u rikthye tek Eintracht, aty ku shkëlqeu dhe u bë i famshëm.

Rikthim me dy gola për bomberin serb, i cili u fut në fushë në minutën e 62-të. Jovic realizoi dy gola, duke i dhuruar Eintrachtit suksesin 3-1 në shtëpi. Më parë kishin shënuar Andre Silva për vendasit (28′), teksa miqtë barazuan një minutë më vonë me anë të amerikanit Matthew Hoppe.

https://streamable.com/sj0d9t

Dy gola shumë të bukur të 23-vjeçarit dhe tre pikë të bukura për Eintracht, që ndan vendin e gjashtë me Wolfsburg. Atalanta nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në shtëpi, duke humbur dy pikë ndaj Genoas.

https://streamable.com/zdzv3m

Berat Gjimshiti titullar si gjithmonë, vendasit dominuan gjithë ndeshjen, por nuk ia dolën dot të çanin mbrojtjen e Genoas, që mori një pikë të rëndësishme për objektivin mbijetesë. /abcnews.al