VIDEO/ Rikthim ëndrrash, Marco Reus shënon në fitoren e Dortmundit

schedule19:04 - 7 Shtator, 2020

schedule 19:04 - 7 Shtator, 2020

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Marco Reus, u rikthye në fushën e lojës pas plot shtatë muajsh mungesë. Dhe rikthimi i kapitenit, ishte për të mos u harruar.

Reus shënoi golin e parë në fitoren 2-1 të Borussia Dortmund në miqësore ndaj Sparta Rotterdam, një gol që tregoi të gjitha aftësitë e tij.

Pasi merr një top nga e majta, Reus spostohet në qendër dhe driblon 3-4 futbollistë, para se të godasë me të djathtën dhe të gjejë rrjetën. Një futbollist fantastik!/abcnews.al