VIDEO/ Real Madrid fiton dhe siguron vendin e parë të kreut

schedule22:53 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 22:53 - 7 Dhjetor, 2021

Spanjollët kanë arritur një fitore të pastër 2-0 ndaj zikaltërve të Inter-it.

Toni Kroos shënoi i pari në minutën e 17-të me një goditje nga jashtë zone. Interi ka shpërdoruar shumë raste në pjesën e parë ku nuk ka arritur të finalizojë në rrjetën kundërshtare.

Pjesa e dytë nis gjithashtu me shumë raste nga të dyja ekipet. Në minutën e 64 Barella del me kartonin e kuq pas një konflikti me Militaon.  Real Madrid shënoi përsëri me anë të Asensios me një super gol.

Sheriff është pjesë e këtij grupi dhe ka arritur të kualifikohet për në Europa League./h.ll/abcnews.al

Shikoni golat këtu: