VIDEO/ Rama sfidon hapur Tabakun, pi ujë nga çezma: Jorida, për të mira

schedule18:35 - 22 Prill, 2022

schedule 18:35 - 22 Prill, 2022

Kryeministri Edi Rama ka sfiduar hapur deputeten e PD, Jorida Tabaku, pas debatit të fortë që patën në Kuvend një ditë më parë, sa i përket konsumit të ujit të pijshëm në çezmat e shtëpive në Tiranë.

Pas komenteve të deputetes Tabaku e cila tha se uji në Tiranë nuk është i pijshëm, kryeministri Rama reagoi menjëherë duke thënë se ai do të pijë ujë nga çezma dhe videon do e postonte në “Tik-Tok”.

Dhe deklaratën e bërë një ditë më parë, kreu i qeverisë e ka kthyer në realitet ditën e sotme, ndërsa ka postuar një video duke pirë ujë çezme në shtëpinë e tij.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ABC News Albania (@abcnewsal)

Ndërkohë që të njëjtën gjë ka bërë edhe gjatë inspektimit të një fabrike në qytetin e Lezhës, ku ka pirë sërish ujë nga çezma.

/Abcnews.al/