VIDEO/ Povetkin ujk i vjetër, “ia fik llambat” anglezit Dillian Whyte

schedule10:47 - 23 Gusht, 2020

schedule 10:47 - 23 Gusht, 2020

Boksieri rus Aleksandër Povetkin ka shokuar fansat e boksit në mbarë botën me një nokaut fantastik ndaj Dillian Whyte.

Anglezi shihej si favoriti absolut në këtë duel dhe dukej se fitorja për të ishte e sigurt, madje Povetkin pësoi dy knockdown në raundin e katërt.

Megjithatë 40-vjeçari nga Rusia shfrytëzoi një moment pakujdesie të Whyte dhe me një të majtë të rrufeshme në mjekër i dha fund duelit.

Pavarësisht nokautit të dhunshëm, Whyte arriti të largohej nga ringu pa ndihmën e barelës. Sipas promotorit Eddie Hearn, dueli do të përsëritet në fund të këtij viti. /abcnews.al