VIDEO/ Përplasja mes trajnerëve, Tuchel e ka me shikimin e Contes

schedule20:25 - 14 Gusht, 2022

schedule 20:25 - 14 Gusht, 2022

Antonio Conte dhe Thomas Tuchel u përplasën gjatë dhe pas derbit Chelsea-Tottenham. Gjermani e komentoi më pas atë që ndodhi dhe kërkoi të mos fryhej shumë.

“Mendova se kur i jep dorën tjetrit e shikon në sy, kurse ai mendon ndryshe. Nuk ishte e nevojshme ajo që ndodhi, por ka shumë gjëra që nuk janë të nevojshme. Është emocionale, futboll.

Nuk kemi pse e nxehim më shumë. Jemi trajnerë emocionalë në fushë dhe kaq. Nëse takohemi më vonë, ok, nesë jo, sërish ok. Hajde djema, është diccka mes dy konkurrentëve deh asgjë e keqe nuk ka ndodhur”. / abcnews.al