VIDEO/”Për fije të perit”, makina humb kontrollin dhe ngec e varur, shpëton shoferi 70-vjeçar

schedule12:51 - 6 Maj, 2021

schedule 12:51 - 6 Maj, 2021

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në hyrje të Sarandës.

Një mjet xhip ka dalë nga rruga dhe ka ngelur i varur në anë të rrugës gati për t’u rrëzuar.

Një mjet xhip ka rënë nga rruga e katërt është përplasur me makina të parkuara dhe ka përfunduar i varur në buzë rrugës së tretë ku poshtë tij ndodhej një ndërtesë.

Nga përplasja, mjetit nuk i hapeshin dyert për të nxjerrë drejtuesin një i moshuar rreth 70 vjeç, i identifikuar si Ramadan Pashaj, banor i fshatit Vrinë, bashkia Konispol.

Ka qenë ndërhyrja në kohë e zjarrfikëses që u bë e mundur e nxjerrja e drejtuesit të mjetit i cili u transportua drejt spitalit. Policia në vendngjarje për të përcaktuar shkakun.

 

/abcnews.al/