VIDEO | Penallti e kontestuar, Messi mposht Alisson në dy tentativa

schedule18:34 - 15 Nëntor, 2019

schedule 18:34 - 15 Nëntor, 2019

Po luhet miqësorja mes Brazilit dhe Argjentinës, një klasike për futbollin e kombëtareve. Dy ekipet gjigante amerikano-latine janë përplasur sërish sot me njëra-tjetrën dhe pas vetëm 13 minuash lojë, shifrat janë zhbllokuar.

Ishte Lionel Messi ai që gjeti rrjetën, duke kaluar në avantazh Argjentinën. Pas një dueli me Alex Sandro në zonë, kapiteni argjentinas rrëzohet dhe për gjyqtarin penallti.

Messi merr përsipër vetë ekzekutimin e këtij 11-metërshi dhe në 2 tentativa, mposht portierin Alisson./abcnews.al

Miqësore

Brazil – Argjentina  0-1
Messi 13’