VIDEO | Partizani shumë i lehtë për United, Martial tallet me serbët

schedule21:41 - 7 Nëntor, 2019

schedule 21:41 - 7 Nëntor, 2019

Manchester United ka zhbllokuar ndeshjen kundër Partizanit të Beogradit. Ekipi serb ka rezistuar vetëm 22 minuta në “Old Trafford”. Mason Greenwood është autori i golit të parë. 18-vjeçari i talentuar veproi bukur në zonë dhe goditi saktë drejt portës mike.

Vendasit kanë shënuar sërish 11 minuta më pas. Veprime fantastike në zonë të Anthony Martial, i cili shmang këdo që i del para dhe dërgon topin në rrjetë.

Fitorja e sotme vulos kualifikimin për më tej të “Djajve të Kuq”, të cilët i duan me çdo kusht tre pikët për t’u përqendruar më pas në kampionat. /abcnews.al