VIDEO/ Pamje virale: Tentoi të futej brenda ringut, fansja “fluturohet” nga sigurimi

schedule19:31 - 10 Maj, 2022

schedule 19:31 - 10 Maj, 2022

Një tifoze e UFC-së u fluturua nga siguria fundjavën e kaluar pasi u përpoq të futej te tetëkëndëshi.

Menjëherë pasi Justin Gaethje u dorëzua nga Charles Oliveira në eventin kryesor të UFC 274, një fanse e guximshme femër provoi fatin e saj për të hyrë brenda tetëkëndëshit.

Lojtarja u çua nga tribuna dhe u nis për në kafaz përmes rrugëve të daljes së luftëtarëve.

Siguria nuk u pa askund pasi ajo u nis me shpejtësi drejt kafazit e pakundërshtuar.

Kjo ndodhi derisa ajo arriti të ngjitej në përparësen e tetëkëndëshit, ku u hodh pamëshirshëm nga një pjesëtar i sigurimit.

Disa sekonda pasi vuri këmbën në periferi të kafazit, ajo u godit pa mundim përsëri në dyshemenë e arenës.

Tifozët e pranishëm në Gila River Arena të Phoenix nuk mund t’u besonin syve të tyre ndërsa ajo mori rrugën për në tetëkëndësh dhe lëshoi ​​klithmë të jashtëzakonshme ndërsa u përplas në dysheme./ h.ll/abcnews.al