VIDEO/ Neymarin nuk e mbajnë nervat, shikoni gjestet e tij në ndeshjen ndaj Kilit

schedule10:38 - 26 Mars, 2022

schedule 10:38 - 26 Mars, 2022

Sezoni 2021/22 nuk do të jetë ai që jeton gjatë në kujtesën e Neymar, me Paris Saint-Germain që dështoi në Ligën e Kampionëve, megjithatë braziliani nuk mundi të mbante durimin e tij gjatë një ndeshjeje ndërkombëtare kundër Kilit të enjten.

Neymar u përzgjodh nga Tite për të luajtur në rolin e qendërsulmuesit, dhe ai në fakt gjeti rrjetën nga penalltia, por ai do të reagonte ndaj sfidave fizike që i bënin mbrojtësit kilianë.

Gabriel Suazo po sfidonte ish-yllin e Barcelonës për topin në mesfushë, dhe u duk se goditi gjurin e brazilianit, megjithatë kjo bëri që Neymar të humbiste durimin dhe të dukej se synonte një goditje në kokën e Suazos./h.ll/abcnews.al