VIDEO/ Në pamundësi të parave, të rinjtë ndërtojnë Lamborghinin prej kartoni

schedule20:58 - 17 Gusht, 2020

schedule 20:58 - 17 Gusht, 2020

“Ëndrrat bëhen realitet, nëse besoni sa duhet” , është thënia që shumë njerëz besojnë.

Shembulli më i fundit vjen nga disa të rinj në Vietnam, të cilët bënë një Lamborghini SVJ Aventador  prej kartoni. Në pamundësi për ta pasur, ata realizuan  këtë projekt, i cili u kushtoi atyre rreth 500 dollarë, dhe çmimi i Aventadorit “të vërtetë” është më i lartë se 500,000 dollarë.

Më poshtë është edhe momenti se si ata arritën ta realizonin:

/abcnews.al