VIDEO/ Napoli nuk fal, ekipi i Spallettit merr kryesimin

schedule22:41 - 28 Tetor, 2021

schedule 22:41 - 28 Tetor, 2021

Napoli është rikthyer te fitorja pas barazimit ndaj Romës.

Ekipi i Spallettit triumfoi 3-0 në shtëpi ndaj Bologna.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e dyfishtë me golat e Ruiz dhe Insigne, ndërsa në të dytën realizoi Insigne.

Ndërkohë, pas 10 javësh, Napoli merr kryesimin me 28 pikë, po aq sa ka dhe Napoli. /abcnews.al/