VIDEO/ Milani triumfon ndaj Juventusit dhe merr kreun

schedule19:49 - 8 Tetor, 2022

schedule 19:49 - 8 Tetor, 2022

Milani ka mposhtur 2-0 në San Siro Juventusin në krizë. Golat për kuqezinjtë u realizuan nga Tomorri 45′, dhe Diaz 54′.

Kjo humbje e lë Juventusin në vendine  8 me 13 pikë, ndërsa kuqezinjtë marrin kreun me 20 pikë po aq sa ka Napoli dhe Atalanta.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër Milani luan në transfertë  ndaj Veronës, ndërsa Juve luan derbin me Torinon. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/