VIDEO | Messi i kthehet makth, tifozët e Luksemburgut acarojnë CR7

schedule19:46 - 17 Nëntor, 2019

schedule 19:46 - 17 Nëntor, 2019

Portugalia fitoi 0-2 në Luksemburg dhe ia doli të kualifikohej në Euro 2020. Kampionët në fuqi të Europës shënuan nga një gol për pjesë, arritën objektivin dhe lanë Serbinë jashtë.

Bruno Fernandes dhe Cristiano Ronaldo ishin autorët e golave, teksa ylli i Juventusit nuk është lënë rehat nga tifozët vendas. Koret për Messin nuk munguan dhe qëllimi i tifozëve të Luksemburgut ishte acarimi i CR7.

Kjo nuk është hera e parë që i ndodh diçka e tillë. Mund të jetë mësuar me këtë fakt, por gjithmonë mbetet një moment i sikletshëm kur të gjithë këndojnë për rivalin kryesor. /abcnews.al