VIDEO/ Mbyllen pjesët e para në “paqe”, krutanëve iu anulohet një gol

schedule14:40 - 23 Tetor, 2021

schedule 14:40 - 23 Tetor, 2021

Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të kampionatit shqiptarë, në kuadër të javës së gjashtë.

Pjesa e parë e takimit mes Egnatia-Teuta është mbyllur në barazim pa gola, ku nuk kanë munguar edhe pretendimet për penallti nga durrsakët, dhe raste të humbura nga të dyja skuadrat.

Ndërsa në ndeshjen tjetër mes Kastrioti-Laçi, pjesa e [arë është mbyllur gjithashtu pa gola, por në këtë ndeshje është zhvilluar nja lojë e ashpër nga të dyja skuadrat, me Kastriotin që gjen dhe golin e parë por që anulohet për pozicion jashtë lojë.

Ndeshjet:

Egnatia-Teuta (0-0)

Kastrioti-Laçi (0-0)

/f.a/abcnews.al