VIDEO/ Masakër në Çikago, makina merr përpara turmën e njerëzve, vdesin 3 persona

schedule08:09 - 15 Gusht, 2022

schedule 08:09 - 15 Gusht, 2022

Tre persona u vranë dhe një i katërt mbeti i plagosur pasi një shofer i përplasi ata në anën jugore të Çikagos.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:00 të mëngjesit të së dielës. Pranë Jackson Park.

Një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të Çikagos tha për The Chicago Tribune se zyrtarët besojnë se përplasja ishte e qëllimshme, raporton abcnews.al.

Pamjet nga vendngjarja janë publikuar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Aty shihet se një grup personash kanë qenë në mes të rrugës duke u përleshur, kur papritur makina kalon me shpejtësi marramendëse dhe i hedh të gjithë në ajër. I mbijetuari u dërgua në spitalin Stroger dhe nuk dihet gjendja e tij.

Policia beson se edhe një person i pestë mund të jetë goditur por është dërguar në spital me një automjet privat./Abcnews.al/