VIDEO/ Makinat përplasen “kokë më kokë”, 6 të plagosur në Kurbin

schedule18:44 - 23 Tetor, 2022

schedule 18:44 - 23 Tetor, 2022

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Krujë, përgjatë rrugës së Lagunës së Patokut, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë 6 persona janë plagosur.

Siç duket edhe në pamje, përplasja ka qenë aq e fortë sa makinat janë shkatërruar plotësisht në pjesën e përparme.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë autoambulanca e Laçit dhe ka dërguar të plagosurit në spital.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. /abcnews.al