VIDEO | Liverpool merr kreun, Haaland “vret” edhe Napolin!

23:20 | 05/11/201923:200

Rokadë në krye të Grupit E në Champions League. Liverpool ka marrë kreun e këtij grupi pas fitores 2-1 kundër Genk, një sfidë që ishte shumë më e vështirë se sa ishte parashikuar për të kuqtë e Jurgen Klopp. Ishte Wijnaldum që kaloi në avantazh ekipin anglez në minutën e 12-të, por Samata barazoi në të 41-ën.

Chamberlain do t’i jepte fitoren Liverpoolit në pjesën e dytë, me një gol shumë të bukur me të majtën. Në takimin tjetër të Grupit E, Napoli është ndalur në barazim 1-1 kundër Salzburg. Haaland shënoi golin e tij të shtatë në këtë sezon në Champions League, duke kaluar në avantazh Salzburgun, megjithatë, djemtë e Ancelotitt do të barazonin me Lozanon në minutën e 44-ët.

Pas katër ndeshjesh, situata në Grupin E është e tillë: Liverpool kryeson në kuotën e 9 pikëve, ndërsa Napoli zbret në vend të dytë me 8 pikë. Salzburg ka katër pikë në vend të tretë, ndërsa Genk renditet në pozitën e fundit me vetëm një pikë!/abcnews.al

UEFA Champions League, Grupi E

Liverpool – Genk  2-1
Wijnaldum 12′, Chamberlain 53′ / Samata 41′

Napoli – Salzburg  1-1
Lozano 44′ / Haaland 11′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono