VIDEO | Lenjani e Toma “këmbë floriri”, Kasami goleador

schedule09:29 - 22 Shtator, 2019

schedule 09:29 - 22 Shtator, 2019

Sioni ka marrë kryesimin e kampionatit në Zvicër, pasi një ditë më parë mposhti në transfertë skuadrën e Xamax. Skuadra e Ermir Lenjanit e ka nisur në mënyrën më të mirë kampionatin dhe anësori i majtë vijon të jetë protagonist, pasi ka dhënë asistin e golit të avantazhit.

Fillimisht ishte Bastian Toma që ishte vendimtar me një krosim tijin, që u kthye në gol nga Uldrikis me një goditje me kokë. Festa e skuadrës së Sion nuk zgjati shumë, pasi vendasit arritën të shënonte tre minuta më pas (40’) dhe pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1.

Sioni u hodh në sulm dhe pasi kishin kaluar 15 minuta nga nisja e pjesës së dytë, Lenjani dhe Kasami “gatuan” golin e epërsisë. Anësori i majtë i kombëtares sonë shërbeu për mesfushorin, i cili nuk e pati të vështirë të shënonte. Në minutën e 70-të Kasami realizoi edhe golin e tretë dhe i dha fund kësaj sfide. /abcnews.al