VIDEO/ Kololli i shkëlqyer, realizon supergol fluturimthi në Zvicër

schedule19:39 - 19 Shtator, 2020

schedule 19:39 - 19 Shtator, 2020

Mbrojtësi i Kosovës, Benjamin Kololli, është një nga futbollistët më cilësorë shqiptarë. Një lojtar që mund të luajë në çdo pozicion të fushës, Kololli vazhdon të shkëlqejë për skuadrën e tij, Zurich.

Në kampionatin zviceran, në takimin në transfertë kundër Young Boys, Kololli realizoi një supergol fluturimthi në hyrje të zonës, duke mos i dhënë asnjë shans portierit vendas dhe duke kaluar Zurich në avantazh.

Kujtojmë që Young Boys do të jetë ekipi kundërshtar i Tiranës në Play-Off të UEFA Europa League, ndërsa Kololli, vazhdon të jetë lideri dhe goleadori i Zurich./abcnews.al