VIDEO | Juventusi makth i Romës, e eliminon nga Kupa. CR7 në super formë

22:44 | 22/01/202022:440

Juventus siguroi fitoren e dytë kundër Romës brenda pak ditëve dhe u kualifikua në katër ekipet më të mira në Kupën e Italisë. Bardhezinjtë e Sarrit mposhtën në shtëpi Romën me rezultatin 3-1 falë golave të Ronaldos, Bentancur dhe Leonardo Bonuccit.

Ylli portugez zhbllokoi shifrat në minutën e 26-të me një diagonale të bukur. Rrjeta e shtatë në vitin 2020 për CR7 që po kalon një formë shumë të mirë. Uruguaiani Bentancur dyfishoi shifrat në minutën e 38-të, teksa Bonucci vulosi trisin e golave në minutat shtesë të pjesë së parë pas një krosimi të bukur të Douglas Costa.

Miqtë shënuan golin e nderit në fillimin e pjesës së dytë, por vetëm kaq. Goditja fantastike e turkut Under u ndal në traversë dhe u shty në rrjetë pa dashje nga Buffon. Në fund 3-1 për Juventusin që e ka nisur me një marsh më shumë vitin e ri.

Juventus – Roma 3-1
(Ronaldo 26′, Bentancur 38′, Bonucci 45+2′ / Buffon (aut) 50′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono