VIDEO/ Juventusi i falet një gafe, Dortmund ndëshkon Lazion me aksion model

schedule21:53 - 2 Dhjetor, 2020

schedule 21:53 - 2 Dhjetor, 2020

Gola të tjerë në sfidat e Champions League. Juventusi po përballet në Torino me Dynamo Kyiv, sfidë që është zhbllokuar në minutën e 21-të, edhe falë gafës së portierit ukrainas.

Kros nga e majta nga ana e brazilianit Alex Sandro dhe gol me kokë i Federico Chiesa, i pari me fanellën bardhezi për lojtarin e kombëtares italiane.

Minuta e fundit e pjesës së parë ka sjellë edhe golin e parë në Dortmund-Lazio. Aksion shumë i bukur i verdhezinjve gjermanë dhe gol i portugezit Guerreiro, i cili mposhti Pepe Reinan. /abcnews.al