VIDEO | Juve cinike si gjithmonë, Ronaldo dhe Ramsey mposhtin Spal

19:54 | 22/02/202019:540

Juventusi siguroi fitoren e dytë radhazi në Serie A dhe vazhdon të kryesojë. Golat e Cristiano Ronaldos dhe Aaron Ramsey i dhuruan fitoren bardhezinjve në transfertën kundër Spal. Vendasit rezistuan mirë deri në minutën e 39-të, moment kur CR7 zhbllokoi ndeshjen pas pasit të Cuadrados.

Kjo ishte ndeshja e 11-të radhazi në Serie A që Ronaldo shënon, duke barazuar Gabriel Batistutën dhe Fabio Qaugliarellën. Dyfishimi erdhi në pjesën e dytë. Aaron Ramsey mori një asist nga Dybala dhe mposhti Etrit Berishën.

Një penallti e kthyer në gol nga Andrea Petagna riktheu Spal në lojë, por mbrojtja mike rezistoi dhe ndeshja u mbyll me fitoren 1-2 të kampionëve të Italisë. /abcnews.al

Spal-Juventus 1-2
(Petagna (pen) 69′ / Ronaldo 39′, Ramsey 60′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono