VIDEO/ Ibrahimovic nuk njeh moshë, kalon Milanin në avantazh kundër Bologna

schedule21:31 - 21 Shtator, 2020

schedule 21:31 - 21 Shtator, 2020

Milani ka kaluar në avantazh kundër Bolognas falë një goli të Zlatan Ibrahimovic. Sezon i ri, Ibra i njëjtë: Bomberi suedez është lideri i Milanit dhe pikërisht sulmuesi 38-vjeçar, është ai që bën diferencën.

Pas një krosimi të Theo Hernandez nga e majta, Ibrahimovic kërcen më lart se dy qendërmbrojtësit e Torinos dhe gjuan bukur me kokë, duke mposhtur portierin mik dhe duke kaluar Milanin në avantazh. Një legjendë e gjallë…/abcnews.al

Serie A, java 1

Milan – Bologna  1-0
35’