VIDEO/ “I pamëshirshmi” Roberto Carlos, shijoni 10 kryeveprat e brazilianit

schedule23:01 - 5 Qershor, 2020

schedule 23:01 - 5 Qershor, 2020

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, është një ndër futbollistët më të mirë në historinë e futbollit dhe ndoshta, mbrojtësi më i majtë më i mirë i të gjitha kohërave. Mëngjarashi ishte shumë i ashpër në duele, thuajse i pakalueshëm një kundër një dhe kishte një të majtë të frikshme.

Me fanellën e Real Madrid, braziliani fitoi gjithçka, si dhe ishte i suksesshëm me kombëtaren e Brazilit. Trofetë e shumtë vërtetojnë se Carlos ishte një lojtar i madh, por golat e tij, janë të paharrueshëm. Më poshtë, janë dhe 10 golat e tij më të bukur në karrierë, ku dominojnë goditjet e dënimit. Një lojtar i frikshëm…/abcnews.al