VIDEO/ Haaland rikthehet nga dëmtimi me një dygolësh ndaj Mainz

schedule19:35 - 16 Tetor, 2021

schedule 19:35 - 16 Tetor, 2021

Borussia e Dortmundit ka mposhtur Mainz me rezultatin 3-1 në kuadër të javës së tetë të Bundesligës.

Ndeshja fillimisht u zhbllokua nga Reus që në minutën e 3 dhe në pjesën e dytë do të vinte një dygolësh nga Erling Haaland, respektivisht në minutën e 54 dhe 90+4’.

Sulmuesi norvegjez u kthye në fushë pas gati një muaj mungese pas shkak dëmtimi, por kjo nuk e ka penguar atë në marrëdhënien me portën kundërshtare.

Me dy golat e sotëm, Haaland ka një mesatare te frikshme të një goli për ndeshe, duke shënyar 49 në 49 performanca me Dortmundin në Bundesligë që nga mbërritja e tij. /abcnews.al