VIDEO | Haaland pranon sfidën e Ronaldos, talenti në formë të shkëlqyer

schedule21:25 - 6 Prill, 2020

schedule 21:25 - 6 Prill, 2020

Talenti norvegjez i Borussia Dortmund, ERling Braut Haaland, duket në formë të shkëlqyer fizike. Bomberi po bënte një sezon të shkëlqyer, ku pasi shkëlqeu me Salzburg, u transferua te Dortmund dhe ruajti ecurinë tepër pozitive.

Për fatin e tij të keq, sezoni u ndërpre dhe si të gjithë yjet e tjerë të futbollit, Haaland është në karantinë. Edhe pse i izoluar, 19 vjeçari vazhdon të ruajë formën e mirë fizike.

Norvegjezi i është bashkuar sfidës së Cristiano Ronaldos, duke bërë plot 124 pompa për 45 sekonda. Videon, Haaland e ka publikuar në Instagramin e tij zyrtar./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

Hey @cristiano, challenge accepted !! 👊🏻 124 core crushers in 45 seconds for me 💪🏻 ! Not bad, right? 😉 And you guys, what’s your score? Join us for the Living Room Cup. #playinside #livingroomcup @nike

A post shared by Erling Braut Haaland (@erling.haaland) on