VIDEO/ Greuther Furth marshon drejt Bundesligës, Mavraj protagonist me asist

schedule16:23 - 22 Nëntor, 2020

schedule 16:23 - 22 Nëntor, 2020

Mërgim Mavraj vazhdon të luajë në nivele të larta dhe të tregojë se ka ende për të dhënë në futbollin elitar. Sot ai ishte vendimtar për Greuther Furt në ndeshjen e Bundesliga 2 ndaj Regensburg.

Ish-mbrojtësi i kombëtares sonë u tregua i dobishëm edhe në sulm, teksa dha një asist në zhvillimet e një goditje këndi. Ai i dha devijimin e duhur sferës, aq sa për ta dërguar te shoku i tij i skuadrës, Jaeckel, i cili tundi më pas rrjetën.

 

34-vjeçari këtë sezon po luan titullar vazhdimisht dhe është një nga pikat kyçe të Greuther Furth, e cila ndeshjen e sotme e fitoi me shifrat 3-1 dhe renditet e dyta në Bundesliga 2, duke qenë favorite për ngjitjen në elitë.

Në vendin e parë është Hamburgu i Klaus Gjasulës, duke e shndërruar edhe në një duel mes shqiptarësh ngjitjen në Bundesligan e sezonit të ardhshëm. /abcnews.al