VIDEO/Goma bie nga makina në lëvizje dhe dërgon automjetin tjetër në ajër, aksidenti bëhet viral

schedule15:55 - 27 Mars, 2023

schedule 15:55 - 27 Mars, 2023

Një aksident i rëndë ka ndodhur të enjten në autostradën Ronald Reagan në Chatsworth, Los Angeles.  Një makine i bie goma dhe si pasojë dërgon në ajër automjetin që po kalonte ngjitur.

Në këtë mënyrë, ky i fundit ka fluturuar disa metra në ajër.

Pamjet e regjistruara nga kamera Tesla tregojnë gomën e lirshme duke dalë nga një kamion përpara se të rrokulliset poshtë Kia Soul, duke e shtyrë atë në ajër dhe duke e kthyer përmbys.

Ndërkohë, në një deklaratë, Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit (LAPD) tha se nuk kishte lëndime të mëdha pas aksidentit./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ABC News (@abcnews)