VIDEO/ Goli  kundër Brightonit, Broja pjesë e historisë së Premier League

schedule18:14 - 4 Dhjetor, 2021

schedule 18:14 - 4 Dhjetor, 2021

Paraqitjet e Armando Brojës, e kanë kthyer atë në lojtarin e preferuar të tifozëve por edhe të trajnerit të Southampton.

Broja është duke kaluar një moment spektakolar në karrierën e tij edhe pse ende në moshën 20 vjeçare.

Sulmuesi ka bërë performaca të jashtëzakonshme me Kombëtaren dhe me klubin e Southampton në Premier League.

Në ndeshjen e sotme ndaj Brighton, sulmuesi ishte për herë të tretë titullar dhe ka shënuar golin e tretë.

Pas këtij goli, Broja ka thyer një rekord.

Armando Broja ka shënuar pesë gola në të gjitha garat këtë sezon, më së shumti nga çdo lojtar i Premier Ligës U20. Broja (20 vjeç, 85 ditë) është lojtari i dytë më i ri në historinë e kompeticionit që shënon në tre startet e tij të para të ligës në shtëpi, pas Danny Cadamarteri (18 vjeç, 6 ditë).

 

/f.a/abcnews.al