VIDEO/ Gazetarja e BBC-së përqafon Zelensky-n gjatë një konference, momenti bëhet viral

schedule14:18 - 9 Shkurt, 2023

schedule 14:18 - 9 Shkurt, 2023

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, bëri një vizitë historike në Mbretërinë e Bashkuar të mërkurën dhe befasoi një gazetare me një përqafim gjatë një momenti të improvizuar gjatë një konference për shtyp.

Gjatë një konference për shtyp në Dorset, një gazetare ukrainase e BBC-së u ngrit në këmbë dhe tha se do të donte ta përqafonte Zelenskyn, por ndoshta nuk do të lejohej.

“Pse jo?” Zelensky u përgjigj, përpara se të lironte foltoren e tij dhe ta përqafonte.

Rishi Sunak, kryeministri britanik, mund të shihej në sfond duke buzëqeshur dhe duartrokitur.

Gazetarë të tjerë e përshkruan momentin si “prekës”.

/abcnews.al