VIDEO/ Gafë fatale e rusëve, Danimarka vulos suksesin e parë

schedule22:19 - 21 Qershor, 2021

schedule 22:19 - 21 Qershor, 2021

Danimarka shënon edhe golin e dytë përballë Rusisë, sfidë e vlefshme për grupin B të Euro 2020.

Minuta e 59-të e ndeshjes, gafë fatale e mbrojtjes ruse dhe aty përfitoi Yussuf Poulsen.

Sulmuesi nordik i Leipzig nuk e pati aspak të vështirë të dërgojë topin në rrjetën kundërshtare.

Goli i dytë radhazi pas atij me Belgjikën për 27-vjeçarin dhe 2-0 për kombëtaren nordike. /abcnews.al