VIDEO/ Furia e kuqe e Liverpool, kundërsulmi i tyre është i frikshëm!

schedule21:58 - 29 Janar, 2020

schedule 21:58 - 29 Janar, 2020

Liverpool ka shënuar edhe golin e dytë në takimin kundër Ëest Ham dhe tri pikët e radhës në Premier League, tashmë duken formalitet. Ishte Salah që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë, ndërsa në të dytën, Chamberlain dyfishon.

Gjithçka nisi me një largim të topit me kokë nga Van Dijk. Pas një rrëmuje në mesfushë, topi del për Salah dhe plot 6 futbollistë të Liverpoolit marshojnë përpara në kundërsulm.

Ylli egjiptian shërben mënyrë të shkëlqyer me të jashtmen për Chamberlain, i cili ndëshkon me lehtësi Fabianskin. Liverpool është i frikshëm!/abcnews.al