VIDEO/ Floyd Mayweather tregon orën e tij 1.4 milion paund, e vetmja e llojit të saj

schedule17:31 - 9 Janar, 2022

schedule 17:31 - 9 Janar, 2022

Legjenda e boksit Floyd Mayweather ka treguar orën e tij të re në Dubai e cila i kushtoi atij 1.4 milionë paund.

Ish-kampioni i botës në pesë pesha aktualisht po shijon frytet e punës së tij në Emiratet e Bashkuara Arabe, duke shfrytëzuar maksimumin nga dyqanet e stileve të larta dhe makinat sportive që ofrohen.

Ai ka shfaqur orën e tij të veshur me diamante, Rainbow Tourbillion Audemars Piguet gjatë udhëtimit.

Mayweather tregoi orën mbresëlënëse teksa pozonte për një foto në Instagram, në të cilën ai veshi një xhaketë Louis Vuitton me pamje të shtrenjtë.

Ora e tij është vetëm një nga rainbow tourbillon A, 2,000,000 dollarë.

Ish-mbreti i boksit, Mayweather zbuloi këtë javë se do të kthehet në ring për një ndeshje disa ditë para ditëlindjes së tij të 45-të.

Ai shkroi në Instagram: “Më 20 Shkurt, ne nuk kemi zgjedhur ende një kundërshtar, por mezi pres dhe shpresoj t’ju japim diçka për të parë”.

Mayweather këmbënguli që ditët e tij të luftimit kishin përfunduar pas përballjes së tij me Logan Paul qershorin e kaluar, por planifikon të vazhdojë të marrë pjesë në ndeshje.

Ai pyeti: “Një luftë? Mund të bëjmë më shumë se një luftë.

“Ne duam t’u japim njerëzve pak argëtim. Pra, po, do të jetë më shumë se një ndeshje.”

Mayweather njoftoi tërheqjen e tij të tretë dhe të fundit nga boksi profesionist në gusht 2017 pas fitores së tij në raundin e dhjetë TKO ndaj superyllit të UFC, Conor McGregor./ h.ll/abcnews.al