VIDEO/ Florian Kamberi ritakohet me golin, e bën “sefte” në Angli

schedule16:24 - 21 Gusht, 2021

schedule 16:24 - 21 Gusht, 2021

Florian Kamberi ka shënuar golin e parë me fanellën e Sheffield Wednesday, që fitoi në transfertë kundër Rotherham me rezultatin e pastër 2-0.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 50-të, pas një pasimi të marrë brenda zonës.

https://streamable.com/5896wn

Kamberi e kaloi në avantazh Sheffield, që merr pikët e plota dhe pas katër ndeshjes renditet në vendin e parë me 10 pikë të grumbulluara dhe asnjë gol të pësuar. /abcnews.al