VIDEO/ Europa League: Rezultate interesante, një shqiptar gjen rrugën e rrjetës

schedule19:49 - 25 Shkurt, 2021

schedule 19:49 - 25 Shkurt, 2021

Janë mbyllur pjesët e para në shtatë ndeshje të Europë League dhe Napoli është drejt eliminimit, pas golit të barazimit që Granada shënoi. Hoffenhaim gjithashtu po rrezikon, sikurse edhe Arsenali.

Në fushë ka edhe futbollistë shqiptarë dhe njëri prej tyre ka gjetur edhe rrugën e rrjetës. Bëhet fjalë për Mërgim Berishën, që ndëshkoi skuadrën e Villareal. Në të shkuarën edhe Armando Sadiku u ka shënuar spanjollëve në Europa League. /abcnews.al

EUROPA LEAGUE – 1/16-ta e finaleve
E enjte, më 25 shkurta, ora 18:55
Ajax-Lille 1-0 (2-1)
Shënues:
Klassen 15’
Arsenal-Benfica 1-1 (1-1)
Shënues:
Aubameyang 21’ / Goncalves 43’
Hoffenheim-Molde 0-1 (3-3)
Shënues:
Ullan-Andersen 20’
Napoli-Granada 1-1 (0-2)
Shënues:
Zielinski 3’ / Montoro 25’
Rangers-Antëerp 1-1 (4-3)
Shënues:
Morelos 9’ / Rafaelov 32’
Shakhtar Donetsk-Maccabi Tel Aviv 0-0 (2-0)
Villarreal-Salzburg 1-1 (2-0)
Shënues:
Moreno 40’ / Berisha 17’