VIDEO/ Ernest Muçi trondit Zagrebin, çfarë goli të rëndë ka shënuar për Legian

schedule21:48 - 4 Gusht, 2021

schedule 21:48 - 4 Gusht, 2021

Ernest Muçi ka shënuar një gol shumë të rëndësishëm për Leagia Varshava në turin e tretë të Champions League, në transfertë kundër Dinamo Zagreb.

Sulmuesi, pesë minuta pasi kishte zbritur në fushën e blertë, ndëshkoi gjigantët kroatë me një goditje nga distanca.

https://streamable.com/b3oakp

Një gol me shumë peshë për Legian, që kërkon të kualifikohet në grupet e Champions League dhe që për Tiranën do të përkthehej në para prej bonuseve në marrëveshjen e bërë kur shiti sulmuesin. /abcnews.al