VIDEO/ Egnatia shkatërron Partizanin

schedule16:17 - 30 Tetor, 2022

schedule 16:17 - 30 Tetor, 2022

Egnatia ka arritur një fitore fantastike me rezultatin 3-0 përballë Partizanit brenda në Rrogozhinë, në javën e 10-të të Superiores.

Penalltia e Fernandos dhe dy golat e Zejnullait ishin ata që vulosën fatet e këtij takimi, me rrogozhinasit që marrin fitoren e dytë radhazi me Shpëtim Duron në krye.

Kështu Egnatia ngjitet në vendin e katërt me 15 pikë, teksa Partizani vazhdon të kryesojë me 19 pikë. SHIKO GOLIN 1 SHIKO GOLIN E 2 SHIKO GOLIN E 3

REZULTATI –

EGNATIA 3-0 PARTIZANI

Fernando (P) 45+4′, Zejnullai 45+6′, 70′